Nikon Z 24-70mm f4 S Lens
Nikon Z 24-70mm f/4 S Lens, Nikon Z Serisi Full Frame Aynasız Fotoğraf Makineler için tasarlanmıştır, hem fotoğraflar hem de videolar için çarpıcı görüntü kalitesi ve performansı sağlar.
Nikon Z 24-70mm  Özellikler
Nikon Z Mount Lens / Full Frame FX Format
Diyafram Aralığı: f / 4 ile f / 22
Asferik Ekstra Düşük Dispersiyon Elemanı
Üç asferik elemanlar
Nano Kristal ve Süper Entegre Kaplamalar
Stepping Motorlu Af Sistemi
Programlanabilir Kontrol Halkası
Hava geçirmez Tasarım, Flor Kaplama
Dairesel 7 Bıçaklı  Diyafram
Geri çekilebilir tasarım
Filtre Çapı - 72 mm
Ağırlık - 500 g
Uyumlu Modeller

Nikon Z5, Nikon Z6, Nikon Z6 II, Nikon Z7,  Nikon Z7 II, Nikon Z50

Nikon Z 24-70mm f / 4 S Lens İncelemesi
Faydalı bir odak uzaklığı yelpazesini kapsayan Nikon Z 24-70mm f / 4 S  geniş açılı ve dikey uzunluktaki perspektifleri kapsayan çok yönlü bir zoom lensidir.
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen kameraya bakarak, bir sandalyede oturan bir modelin fotoğrafı
Nikon Z 24-70mm f/4 S lensin sabit f / 4 maksimum diyaframı, zoom aralığı boyunca tutarlı bir pozlamayı korur ve ayrıca f / 2.8 zoom'a daha kompakt ve hafif bir alternatifin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Optik tasarıma ilişkin olarak, üç asferik elemanın yanı sıra benzersiz bir asferik ekstra-düşük dağılım elemanı, yüksek görüntü netliği ve berraklığı elde etmek için, zum aralığı boyunca renk sapmaları ve bozulmaları azaltmaya yardımcı olmak için kullanılır. Hem Nano Crystal hem de Super Integrated Coatings, parlak ve arkadan aydınlatmalı koşullarda daha fazla kontrast ve renk oluşturma için parlama ve gölgelenmeyi kontrol etmek için de uygulandı.
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lensini tutan bir adamın fotoğrafı
Optiklerin tamamlayıcısı olan STEP motoru, hem fotoğraf hem de video uygulamalarına uygun, tam zamanlı manuel odaklama ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas bir otomatik odaklama performansı sağlar. Çeşitli kamera ve pozlama ayarları için sezgisel ayarlamalar için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir. Ek olarak, lens kullanımda değilken daha kompakt bir form faktörü gerçekleştirmek için düğmesiz geri çekilebilir bir namluya sahiptir.
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen bir tepenin üzerindeki bir köyün fotoğrafı

Sürekli parlak

Sabit bir f / 4 maksimum diyafram, herhangi bir zoom ayarında tutarlı pozlamayı korur. Tüm dizi boyunca eşit aydınlatma ile pürüzsüz yakınlaştırma geçişleri kaydedin.
Z7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen alçak ışıkta tiyatro fotoğrafı

Kenarlarda sert değil

Daha büyük Z Montajı, çerçevenin merkezinden kenarlara kadar epik tanımlama ve çözünürlük sağlar. Bu lensi durdurmaya gerek yok.
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen bir gün batımının fotoğrafı

Hayata doğru

Yeni bir optik formül, minimal eksenel / yanal kromatik sapma ve neredeyse sıfır sagittal koma flare ile sadık renk reprodüksiyonunu sağlar, hatta 24 mm.
 
 
Nikon Z 24-70mm f/4 S lens, geniş açıdan portreye aralığını kapsar ve FX formatındaki Z-mount aynasız kameralar için tasarlanmıştır.
Sabit f / 4 maksimum diyafram, zoom aralığında tutarlı performans sağlar ve ayrıca nispeten hafif tasarım ve kompakt form faktörüne katkıda bulunur.
Benzersiz bir asferik ekstra düşük dispersiyon elemanı, üç ek asferik eleman ile birlikte optik tasarıma dahil edilmiştir, kromatik ve küresel aberasyonları, distorsiyonu, koma (comic aberration) ve tutarlı uçtan uca keskinlik ve aydınlatma için büyük ölçüde azaltır. .
Bir Süper Entegre Kaplama ile birlikte bir Nano Kristal Coat, mercek parlaması ve gölgelenme belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için lens elemanlarına uygulanmıştır.
 
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen bir hatanın fotoğrafı

Küçük düşün

Yakın odak, karşılaştırılabilir lenslerden çok daha büyük olan 0,3X yeniden üretim oranına sahip makro çekim çekimleri için nesnenizden (herhangi bir odak uzaklığında) 1 metreden (11,8 inç) daha azdır.
Z7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lens ile çekilen bir kadının fotoğrafı

Yeni Çift Tespit 5 Eksen VR

Z kameraların üstün kamera görüntü sabitleme sistemini 5 adede kadar zift, rulo, sapma, X ve Y sarsıntı düzeltmesi için kullanır. Video çekimi sırasında ek elektronik VR (e-VR).
Z 7 ve NIKKOR Z 24-70mm f / 4 S lensinin hava sızdırmazlığının resmi

Dayanıklı ve hafif

Özellikle namlunun tüm hareketli parçaları etrafında, toz ve neme karşı kapsamlı bir şekilde kapatılmıştır. Kolay temizlik için ön eleman üzerinde yapışmaz Flor kaplama içerir. 
 TEKNİK ÖZELLİKLER

Odak uzaklığı

24 - 70 mm

Maksimum Diyafram

f / 4

Minimum Diyafram Açıklığı

f / 22

Lens Yuvası

Nikon  Z

Biçim Uyumluluğu

Full Frame

Bakış açısı

84 ° - 34 ° 20 '

Minimum Odak Mesafesi

11,81 "/ 30 cm

Maksimum Büyütme

0.3x

Optik Tasarım

11 Grupta 14 Unsur

Diyafram Bıçakları

7, Yuvarlak

Odak Türü

Otomatik odaklama

Filtre Boyutu

72 mm

Boyutlar 

3,05 x 3,48 "/ 77,5 x 88,5 mm

Ağırlık

1,1 lb / 500 g

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Nikon Z 24-70mm f4 S Lens

Etiketler: Lens, Nikon, 24-70mm, Lens, Nikon Z 24-70mm f4 S Lens Satın Al