Yeni Nikon Z 50mm f1.8 S Lens
Genel Özellikler
Nikon Z-Mount Lens / Full Frame FX Format
Diyafram Aralığı: f / 1.8 ile f / 16
İki ED ve İki Asferik Öğe
Nano Kristal ve Süper Entegre Kaplamalar
Stepping Motorlu Af Sistemi
Programlanabilir Kontrol Halkası
Hava geçirmez Yapı
Yuvarlak 9 Bıçaklı  Diyafram
Filtre Çapı 62 mm
Ağırlık - 415 g 
Uyumlu Modeller

Nikon Z5, Nikon Z6, Nikon Z6 II, Nikon Z7,  Nikon Z7 II, Nikon Z50

  Beklentilere tamamen meydan okuyan performans
Z sisteminin daha büyük montajı, daha kısa flanş mesafesi, ham görüntüleme gücü ve video yetenekleri ile güçlendirilen Nikon Z 50mm f / 1.8 S
50mm f / 1.8 lensin ne yapabileceği fikrinizi yeniden tanımlayacaktır.
Z 7 ve NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S lens ile çekilen bir bambu ormanında gelin ve damat

Değiştirilemez keskinlik

Bu 50mm ile elde edilen netlik şaşırtıcı değil. Z Mount, çerçevenin merkezinden uzak kenarlara kadar bile aydınlatma sağlar. Bunu durdurmaya gerek yok - f / 2.8 ile f / 2.8'de olduğu gibi eşit derecede keskin.
Z 7 ve NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S lens ile çekilen bir pencereden bakan bir modelin fotoğrafı

Gezinmeyen otofokus

Ultra sessiz bir motor ile güçlendirilmiş ve Z Mount tarafından toplanan ek ışık ile güçlendirilmiş, odaklama hızlı, sessiz ve doğrudur. Halalar için harika; video için daha da iyi.
Z 7 ve NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S lens ile çekilen bir manzara fotoğrafı

Zararsız bölgeler

Yeni sapma denetimi seviyeleri. 2 Ekstra Düşük Dispersiyon (ED) ve 2 Asferik (AS) mercek elemanlarının yanı sıra neredeyse sıfır parlama, gölgelenme, koma veya kromatik, küresel ve eksenel sapma için Nano Kristal Kaplama, çerçevenin uzak kenarlarında bile. 
Kompakt, tecrübeli asal, Nikon Z 50 mm f / 1.8 S Lens, f / 1.8 maksimum açıklığı ile birlikte bir görüş normal uzunluğu alanı sunmaktadır. Konforlu perspektif, f / 1.8 tasarımı ile zorlu aydınlatma koşullarında çalışacak şekilde çiftleşir ve aynı zamanda alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Optik tasarım, hem küresel hem de kromatik sapmaları büyük ölçüde keskinlik ve netlik için büyük ölçüde azaltan iki asferik eleman ve iki ekstra düşük dispersiyon elemanı içerir. Hem Nano Crystal hem de Super Integrated Coatings, daha fazla renk kalitesi ve daha yüksek kontrast için parlamayı ve gölgelenmeyi bastırmak için kullanılıyor.

Taşıma açısından, bir kademeli motor, hem hareketsiz hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odaklama ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas bir otomatik odaklama performansı sağlar. Ek olarak, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayar için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.
Z 7 ve NIKKOR Z 50mm f / 1.8 S lens ile çekilen kameraya bakarak parlak pembe göz farı ile bir model fotoğraf
Z 50 mm f / 1.8 S, Prime normal uzunlukta lens, FX formatındaki Z-mount aynasız kameralar için tasarlanmıştır.
Zorlu aydınlatma koşullarında çalışan parlak f / 1.8 maksimum diyafram açıklığı ve aynı zamanda öznelerin izole edilmesi ve seçici odaklamayla çalışmak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.
Nikon Z 50mm f/1.8 S içerisinde keskin görüntüyü doğru renderleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve distorsiyonu azaltmak için iki asferik eleman kullanılır.
Daha fazla netlik ve renk oluşumu sağlamak için iki ekstra düşük dispersiyon elemanı, renk saçaklarını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
Bir Süper Entegre Kaplama ile birlikte bir Nano Kristal Coat, mercek parlaması ve gölgelenme belirgin bir azalma için yüzey ve iç yansımaları en aza indirmek için lens elemanlarına uygulanmıştır.
Nikon Z 50mm f/1.8 S Lens içerisindeki Stepping motor, hem fotoğraf hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sağlar. Tam zamanlı manuel odaklama geçersiz kılma da mümkündür ve odaklama sırasında yalnızca objektif lens gruplarının hareket ettirildiği, kullanım sırasında objektifin toplam uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklama hızlarını teşvik etmek için dahili bir odaklama tasarımı kullanılır.
Teknik Özellikler

Odak uzaklığı

50 mm

Maksimum Diyafram

f / 1.8

Minimum Diyafram Açıklığı

F 16

Lens Yuvası

Nikon Z

Biçim Uyumluluğu

Full Frame

Bakış açısı

47 °

Minimum Odak Mesafesi

1.31 '/ 40 cm

Maksimum Büyütme

0,15x

Optik Tasarım

9 Grupta 12 Unsur

Diyafram Bıçakları

9, Yuvarlak

Odak Türü

Otomatik odaklama

Filtre Boyutu

62 mm

Boyutlar (ø x L)

2,99 x 3,41 "/ 76 x 86,5 mm

Ağırlık

14.64 oz / 415 g

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Nikon Z 50mm f1.8 S Lens

Etiketler: Lens, Nikon, 50mm, f1.8, Lens, Nikon Z 50mm f1.8 S Lens Satın Al