İade Şartları & Koşulları

 
Hayyam Çarşısı'nın İade Şartları Ve Koşulları

İade hakkında şartları ,koşulları, ürünü nasıl göndericeğinizi, takip etmeni gereken yöntemleri kısaca iade hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Hayyam Çarşısı'na Siparişimdeki Ürünü / Ürünleri İade Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım ?

 

Hayyam Çarşısı'na İade Kuralları çerçevesinde siparişiniz size ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade sebebini size gönderilen formda belirterek iade gönderimi yapabilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;

1. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı, etiketi, garanti kağıdı ve tüm kutu içeriği ile birlikte yapılmalıdır.

2. Orijinal kutusu / ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler, kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler, garanti kağıdı, faturası ve kutu içeriği eksik olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir ve Hayyam Çarşısı'dan tarafınıza geri gönderilmektedir.

3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve fatura arkasında yer alan iade sebeplerini içeren form eksiksiz doldurulmuş şekilde tarafımıza gönderilmelidir.

4. İade yapılan ürün müşteri sorumluluğunda seyahat etmektedir. İade olan ürünün seyahati sırasındaki zarardan Hayyam Çarşısı sorumlu değildir.

5. İade etmek istediğiniz ürün için kargo ücreti Hayyam Çarşısı tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu hizmetten faydalanmak için fatura arkasında doldurduğunuz iade formunuzla birlikte size ürün ulaştıran kargo firması ile aynı gönderici adına gönderim yapmanız gerekir. Size ürünü ulaştıran kargo şirketi dışında başka bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda ise kargo ücreti size aittir. Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, kargo takip kodunu bizimle paylaşmanız istenebilir. Kargoya vereceğiniz ürünün ambalajının sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

6. 385 sayılı vergi üsul kanunu tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

7. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için İade / İptal / Değişim hakkı kullanılamaz.

8. Hayyam Çarşısın'daki siparişiniz ile birlikte faturanızın iki nüshasınında gönderilmesini tekrar hatırlatır, unutulan faturanın tekrar gönderimlerinden dolayı ortaya çıkan kargo bedeli iade tutarından düşülür.

 
* Herhangi bir karışıklık yaşanmaması için iade departmanımızın adresi aşağıda yer almaktadır veya "buradan" iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

* Yukarıdaki belirtilen şartlar ürün satın alırken tarafınızdan kabul edilen satış sözleşmesinde de yer almaktadır.  

İade Adresi:  Hobyar Mahallesi. Hamidiye Caddesi, Altın Han Kat:4 - No: 121 Sirkeci / İstanbul | (0212-522-16-08)

 

İadeden Sonra Hayyam Çarşısı Tarafından Neler Yapılacak ?

1- İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte, teknik ekibimiz tarafından ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. Kontrol süresi 7 iş günüdür. İade şartlarına uygun değilse iade talebi iptal edilerek ürün size geri yollanır.

2-  İade ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra çıkan sonuç çerçevesinde 15 gün içinde ürünün iade tutarı tarafımızdan banka hesabınıza yatırılır.

3- Bankanıza bağlı olarak 10 - 15 iş günü içerisinde de ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartınıza veya banka hesabınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Hayyamcarsisi.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 
İade Hakkında Bilmeniz Gereken Hususlar
 
Kusurlu Ürün İadesi Nasıl Olur ?

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı Hayyam Çarşısı'na yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü hemen tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz öncelikle teknik ekibimiz tarafından incelenerek ürün kusurlu bulunursa derhal tedarikçi firmalara iletilerek gerekli işlem başlatılır. Üründe kullanımdan dolayı bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir veya talebiniz halinde yenisi gönderilir.
İade Etme Süresi Kaç Gündür ?

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Neden Sadece İlk Yedi Gün İçinde İade Kabul Ediliyor ?

Tüketici Kanunu’nda yer alan ‘Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’ sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 işgününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 30 gündür.

Satın Aldığım Ürünü İade Ettim, Hediye Çekim İade Olur Mu ?

İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz, iadenizin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenecektir.