Nikon Z7 Body + FTZ Mount Adaptör
Nikon Z7 Özellikler
45.7 Megapiksel
Full Frame FX-Biçimli BSI CMOS Sensör
EXPEED 6 Görüntü İşlemci Motoru
UHD 4K Video Kayıt
493 Noktalı Faz Algılama AF Sistemi
Yerleşik 5 Eksenli Titreşim Azaltma
NIKKOR Optik ile 0.80x 3.6m-Dot EVF
8cm Eğimli Dokunmatik LCD Ekran
9 fps Sürekli Çekim; ISO 64-25600
Üst Panel Nokta Matrisi OLED; XQD Kart Yuvası
8K Time-Lapse Modu
Wi-Fi ve Bluetooth
Ağırlık - 585 g (Gövde)
Menü Dilleri 
Bulgarca, Çekçe, Danca, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Yunanca, Fransızca, İtalyanca, Macarca, Felemenkçe, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça, Rumence, Sırpça, Fince, İsveççe, Türkçe, Ukraynaca, Arapça
Nikon FTZ Mount Çevirici Adaptör Ne İşe Yarar ?
 Nikon Z serisi, aynasız fotoğraf makinesi modelleri olduğundan, kullandığı lensler de belli modellerdir. Fakat Nikon FTZ Mount Çevirici Adaptörü, Nikon Z serisi bir makineye taktıktan sonra istediğiniz Nikon lensi takıp kullanabilirsiniz.
Lens Uyumluluğu
AF / AE kullanırken desteklenir:
AF-S tipi G / D / E lensleri
AF-P tipi G / E lensleri
AF-I D tipi lensler
AF-S / AF-I tele dönüştürücüler
Nikon'un neredeyse tüm F-mount NIKKOR objektifleriyle uyumludur. Nikon FTZ Montaj Adaptörü, bildiğiniz ve sevdiğiniz lensler ile Nikon'un yeni Z sisteminin avantajlarıyla çekmeye devam etmenizi sağlar.
Nikon Z Serisi Aynasız fotoğraf makinelerde F-mount nikkor lenslerin kullanımı için hassas şekilde tasarlanmış Adaptör
360'dan fazla F-mount nikkor lens ve Teleconverter ile uyumlu
Nikon Z7 İncelemesi
Nikon, "Mükemmeliyetçi” ve devrim niteliğindeki Z Sistemi adlı Nikon Z7 Yansıtmasız Fotoğraf Makinesi ile görüntü yolculuğunda bir sonraki adımı attı.
Sensörde, görüntü alanının% 90'ını kaplayan 493 noktayı kullanarak gelişmiş bir faz algılamalı otofokus sistemi bulacaksınız ve sensör, kullanılan merceğe bakılmaksızın stabilize fotoğraflar ve videolar için 5 eksenli Titreşim Azaltma teknolojisine sahiptir. Bu gelişmiş hibrid AF sistemi de videoya fayda sağlayacaktır.
8K Time Lapse (Zaman Atlamalı Çekim)
Nikon Z7, 30p'ye kadar UHD 4K kayıt özelliği sunuyor ve N-Log gama profilini kameranın 10-bit HDMI çıkışıyla birlikte sinema kalitesinde video oluşturmak için kullanabiliyor. Kameranın yüksek çözünürlüklü sensörü ayrıca 8K Time-Lapse modunun kullanılmasına izin verir.
Birçok aynasız sistemde olduğu gibi, Z Serisi, DSLR benzerlerinden çok daha kompakt bir form faktörüne sahiptir. Nikon'un bildiği hava sızdırmazlığını ve ergonomisini koruduğu halde Nikon Z7, zayıf tasarımı ve daha hafif yapısı ile bir istisna değildir. Kamera, NIKKOR optikler ve bir Flor kaplama ile 0.80x 3.6m noktalı EVF ve net görüntüleme sağlayan kullanım kolaylığı için birden fazla ekran ve ekrana sahiptir. Kameranın arka kısmında 8cm,  2.1m noktalı eğilebilir dokunmatik LCD bulunurken, üst kısım ayarları hızlı bir şekilde kontrol etmek için bir noktalı matris OLED sunuyor.
Depolama için Z7, daha hızlı bir şekilde CFexpress ile uyumlu tek bir XQD kart yuvasına sahip. Gelecekte hızlandırır.Ayrıca gövde hem Wi-Fi hem de Bluetooth ile donatılmıştır.
Nikon Z Sistemi
Nikon'un full-frame aynasız sistemi, Z montajını tanıtarak sınıfında lider görüntü kalitesi ve optikleri kompakt bir form faktöründe sunmayı vaat ediyor. Z montajı, F montajından% 17 daha büyük bir iç çapla mümkün olan en büyük kısmını sağlar ve ultra hızlı f / 0.95 seçenekleri dahil olmak üzere daha gelişmiş optik ve lens tasarımlarının kullanılmasını sağlar. Kamera ve objektif boyutunu en aza indirgemek için Z montajı, gövde tasarımlarında önemli ölçüde zayıflamaya olanak tanıyan, sadece 16 mm ölçülerinde,% 65 daha kısa flanş mesafesine sahiptir. Daha büyük montaj, sistem genelinde genel performansı artırmak için gövde ve lens arasında daha hızlı ve daha büyük hacimli iletişimleri de destekler.
493 Noktalı Sensör PDAF
493 adet sensör AF noktası, çerçevenin% 90'ını (yakl.) Yatay ve dikey olarak kaplar. Nesneler çerçeveye girdiklerinde ve çerçeve boyunca, hatta uzak kenarlarda izlendiğinde hızlıca elde edilir.
 Yeni 3.6M-Noktalı Dörtlü VGA Vizör
Ultra yüksek çözünürlüklü bir QUAD VGA ekranı kullanın, Asferik lens elemanları ve Flor kaplama da dahil olmak üzere büyütme için Nikon optiği ekleyin ve daha önce olmadığı gibi bir EVF deneyimine sahip olursunuz. Minimal gecikme ve karartma,% 100 çerçeve kapsamı (yaklaşık), köşeden köşeye netlik ve keskin büyütme. Optik vizör hissi veriyor ve hem fotoğraflar hem de videolar için kullanabilirsiniz.
5 Eksenli VR Görüntü Sabitleme
Kullanmakta olduğunuz NİKKOR Z lensi için güçlü gövde içi 5 eksenli VR görüntü sabitleme . Beş durak kadar 3 görüntü stabilizasyon beşe kadar tarifi-sapma , zift, rulo, X ve Y, video kaydı sırasında, optik VR elektronik ile birleştirilir VR (E-VR) daha istikrarlı çekimleri için. Statik konular için normal VR modu.
9 FPS Çekim
Minimal çekim gürültüyle tam çözünürlükte (12-bit RAW veya JPEG) de 9 FPS kadar vur 7 ve harici bir pil için gerek kalmadan. Tam sessizlik için Sessiz Mod'a geçin ve mekanik gürültü olmadan 8 FPS'ye kadar çekin
Yerleşik Wi-Fi
Görüntüleri daha önce mümkün olandan daha hızlı 2X daha hızlı uyumlu akıllı cihazlara aktarın - 25 mbps'ye kadar. En iyi aktarım hızları için 5 GHz ve 2,4 GHz bantlar arasında seçim yapın. 

 Nikon FTZ Mount Çevirici Adaptör

Bu Çevirici Adaptör sayesinde Nikon'un hemen hemen tüm lenslerini yeni nesil aynasız fotoğraf makineleri olan Z serisinde de rahatça kullanabilecek ve lens çeşitliliğinizi daha da çoğaltacaksınız.
45.7MP FX-Biçimli BSI CMOS Sensör ve EXPEED 6 İşlemci
Yüksek çözünürlüklü çekim, etkileyici düşük ışık kalitesi ve sürekli çekim, filmler ve hızlandırılmış kayıt için hızlı okuma hızları için 45,7 MP'lik bir BSI CMOS sensörü kullanılır. Sensörün arkadan aydınlatmalı tasarımı, yüksek ISO değerlerinde çalışırken, yüksek ISO değerlerinde, yerel ISO 25600'e kadar, aynı zamanda ISO 64'e kadarki hassasiyetlerde canlı ve pürüzsüz kaliteyi sağlar. Ayrıca sensörden en büyük keskinliği ve çözünürlüğü elde etmek için geleneksel optik alçak geçiren filtreyi de çıkarır. Sensörün faydalanması, fotoğraf makinesi sistemi boyunca zengin bir hız sunan EXPEED 6 görüntü işlemcisidir ve işte sürekli olarak 9 fps hızında çekim yapabilmeyi sağlar.
Teknik Özellikler
Uyumlu Mount FormatıNikon Z Mount
Sensör formatıFull Frame (Tam Kare)
Piksel45.7  Megapiksel 
maksimum çözünürlük45,7 MP: 8256 x 5504
En boy oranı1: 1, 3: 2, 4: 5, 16: 9
Sensör tipi / boyutuCMOS, 35,9 x 23,9 mm
Dosya formatlarıFotoğraf: JPEG, RAW  / Filmler: MOV, MP4, / Ses: AAC, Lineer PCM (Stereo)
Bit Derinliği14-Bit
Toz Azaltma SistemiEvet
Hafıza kartı türüXQD
Görüntü sabitlemeSensör-Vites, 5 Yollu
AV Kaydı
Video kaydıEvet, NTSC / PAL
Video formatı3840 x 2160p 23.98 / 25 / 29.97 fps'de (H.264) 
1920 x 1080p 23.98 / 25 / 29.97 / 50 / 59.94 / 100/120 fps'de (H.264)
En boy oranı16:09
Video Klip UzunluğuEn fazla 29 Dakika 59 Saniye
Ses kaydıDahili Mikrofon: Video (Stereo) 
İsteğe Bağlı Harici Mikrofonla: Video İle
Odak Kontrolü
Odak TürüOtomatik ve Manuel Odaklama
Odak moduSürekli-Servo AF (C), Tam Zamanlı Servo (F), Manuel Odak (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik odaklama noktalarıFaz algılama: 493
Vizör / Ekran 
Vizör TürüElektronik
Vizör Boyutu0.5"
Vizör Piksel Sayısı3690000
Vizör Göz Noktası21.00 mm
Vizör Kapsama100%
Vizör BüyütmeYaklaşık. 0.80x
Diyopter Ayarı-4 ila +2 m
Ekran8cm Arka Dokunmatik, Eğilebilir LCD Ekran 
Ekran Kapsamı100%
Pozlama  Kontrolü
ISO HassasiyetiOtomatik, 64 ila 25600 (Genişletilmiş Mod: 32 ila 102400)
panjurTip: Elektronik ve Mekanik 
Hız: 30 ila 1/8000 Saniye, Ampul Modu
Uzaktan kumandaMC-DC2, WR-1, WR-T10 (İsteğe Bağlı)

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Nikon Z7 Body + FTZ Mount Adaptör

Etiketler: Fotoğraf, Makinesi, Fotoğraf Makinesi, Nikon, Body, FTZ, Mount, Adaptör, Nikon Z7 Body + FTZ Mount Adaptör Satın Al