Yeni Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM Lens
Makronun eşsiz dünyasına adım atın
Canon'un EOS M serisi için geliştirilen bu yenilikçi ve kompakt makro lensle nesnelerinizin en küçük ayrıntılarını büyütün. Dahili Macro Lite* özelliğine sahip, dünyanın ilk otomatik odaklı lensiyle nesnenizi aydınlatabilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranı sayesinde nesnenize hiç olmadığı kadar yaklaşabilirsiniz.
Işığın kontrolü sizde olsun
Dahili Macro Lite Teknolojisi
Bu EF-M serisi lens iki adet kontrol edilebilir, dahili LED'e sahiptir (Macro Lite). Bu özellik lensin önünü daha fazla aydınlatarak makro fotoğraflar çekerken sizin veya ekipmanınızın oluşturabileceği gereksiz gölgeleri yok eder.

Tek bir düğmeye basarak Macro Lite'ı sol ve sağ aydınlatma arasında değiştirip doğru dengeyi bulabilir ve başka hiçbir şekilde yaratamayacağınız etkileyici, güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Bu özellik, çiçekler ve yiyeceklerin yanı sıra mücevher gibi ince ayrıntılara sahip küçük nesneleri yakından çekmek için de idealdir.

Akıllı silindir tasarımı

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, mevcut ışığı en verimli şekilde kullanabilmeniz için birbirine yaklaşan lens silindiri tasarımıyla lensin yarattığı gölgeyi en aza indirir. Ayrıca sabit çekimler için yüzey temas noktaları da sağlayan bu tasarım, lensin nesnenin yerleştirildiği yüzeye 53 derece dik açıda kullanılabilmesine olanak tanır. Temas noktaları ve Macro Lite kullanımı (gerektiğinde) kombinasyonu sayesinde ayrıntılı makro çekimler yapabilirsiniz.
Hiç olmadığı kadar yaklaşın

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, 1:1 değerinde gerçek büyütme oranına sahiptir; yani çektiğiniz nesne görüntüde gerçek boyutlarında çıkar. Nesnenizin küçük ayrıntılarını keşfedip büyütmek istediğinizde Süper Makro modunu etkinleştirebilirsiniz. Olağanüstü 1,2x büyütme oranıyla nesnenizi gerçek boyutundan daha büyük hale getirebilirsiniz. Bu oranın 35 mm eşdeğeri, EOS M'nin APS-C boyutlu sensörünün kırpma faktörü dikkate alındığında 1,92x büyütme oranına karşılık gelir. Bu sayede kullanıcılar bitkilerin doğal damarları veya mücevherlerin ayrıntılı yapısı gibi olağanüstü ayrıntıları yakalayabilir. Ayrıca Süper Makro modunda nesnenize çok daha fazla yaklaşarak (çalışma mesafesi 13 mm'dir) küçük nesneleri keşfedebilirsiniz.

Hareket halindeyken küçük ayrıntıları yakalayın

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin makro özelliklerini EOS M'nin video çekme işleviyle birleştirerek büyüleyici yakın çekimler yaratın.

Günlük kullanım için ideal lens

Taşıması kolay

 

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin kompakt tasarımı, seyahatlerde günlük maceralarınızı belgelendirmek için idealdir. EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM, hassas optik donanımı ve katlanabilir hafif (130 g) gövdesiyle makro fotoğrafçılığının yanı sıra günlük fotoğraf çekimleri için de ideal bir lenstir. UD ve küresel olmayan lens elemanlarına sahip bu lens sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermenize gerek kalmaz.

Keskin görüntüler

Açısal sallantı makro fotoğrafçılığında çok daha belirgin olur. Bu yüzden genellikle makro fotoğrafçılığında sabit bir tripod kullanmak gerekir. Ancak EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM'nin Hibrit Görüntü Sabitleyici özelliği, hem açısal hem de kaydırma tipinde meydana gelen fotoğraf makinesi sallantısını en aza indirmeye yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bu sayede nesneniz hareket ettiğinde veya konumunu değiştirdiğinde daha esnek bir şekilde tepki vererek makro nesne çekimlerinde canlı görüntüler elde edebilirsiniz.

Makro çekimlerle sınırlı kalmayın

Makro fotoğrafçılığı için özel olarak tasarlanan özelliklere sahip bu lens, günlük fotoğraf çekimleri için de yeterince esnektir. F/3,5 genişliğinde diyafram ve yaklaşık 44,8 mm'lik 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı (bunun nedeni, aynasız fotoğraf makinelerinin sensörlerinin küçültülmüş olmasıdır) sayesinde, birbirinden farklı görüntüler için doğal görüş açısı ve perspektifle çekim yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM Lens

Etiketler: Lens, Canon, EF-M, 28mm, f/3.5, Macro, STM, Lens, Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM Lens Satın Al